Naše značky
Atomic

Společnost Atomic byla založena v roce 1955 nedaleko rakouského Salzburgu a jejím zakladatelem byl Alois Rorhmoser. Firma začala s produkcí 40 párů lyží za rok. Na začátku roku 1960 to bylo 5000 párů a v roce 1969 to bylo již 72000 párů. Roku 1994 se Atomic stal součástí firmy Amer Sports Group, do které patří např. Wilson, Salomon, Volant a další.

Blizzard

Společnost Blizzard patří ke gigantům ve výrobě lyžařského vybavení. Svou činnost zaměřuje zejména na výrobu vysoce technicky propracovaných lyží s pokročilými technologiemi, jejichž byla v mnoha případech průkopníkem. Firma ovšem nezůstala pouze u lyží, svým zákazníkům nabízí široký výběr dalšího lyžařského vybavení, jako jsou lyžařské helmy, brýle, hůlky a transportní obaly, kde rovněž dosahuje vysoké kvality produktů. Historie značky Blizzard začíná v roce 1945, kdy Toni Arnsteiner vyrábí v truhlářské dílně v Mittersillu v Rakousku své první lyže. O osm let později je registrován název „Blizzard Ski“. První velký úspěch přichází v roce 1954, kdy se Ernst Hinterseer stává olympijským vítězem na lyžích značky Blizzard

Head

Rakouská značka HEAD je součástí mezinárodní skupiny HEAD NV, světově vedoucí a globálně nejrychleji se rozvíjející skupiny v oblasti sportovního zboží, která současně vlastní a vyrábí značky HEAD (tenis, lyžování, snowboarding), PENN (míče pro tenis a racquetball), TYROLIA (lyžařské vázání), MARES a DACOR (vybavení pro sportovní potápění) a poskytuje podmínky pro vývoj a výrobu řady licenčních produktů. Za posledních 50 let si skupina vytvořila pozici lídra ve vývoji a distribuci špičkových sportovních produktů využívajících nejmodernějších dostupných technologií. Produkty jsou prodávány prostřednictvím více než 27.000 maloobchodních jednotek ve více než 80 zemích celého světa. Věrní zákazníci tvoří širokou skupinu sportovních nadšenců od začátečníků až po profesionální sportovce. Akcie společnosti jsou obchodovány na burzách v New Yorku a ve Vídni. HEAD zaujímá přední pozice v evropském i světovém měřítku ve statistikách prodejnosti, a to ve všech jím zabezpečovaných sportech.

Nordica

Firma Nordica byla založena bratry Adrianem a Oddonem Vaccariovými v italské Montebelluně již v roce 1939. Nordica se nejprve specializovala na obuv a teprve v poválečných letech na obuv lyžařskou - pro běžecké i sjezdové lyžování, a horolezeckou. V šedesátých letech pak založila nejprve pobočku v USA, později následovaly další země jako Rakousko, Japonsko, Švýcarsko, Francie a Německo. V tomto období se stala Nordica s odbytem více jak 2 milióny kusů produktů za rok největším producentem lyží a bot na celém světě. V současné době značka Nordica vyvíjí a vyrábí pod záštitou firmy Tecnica ty nejlepší lyže a lyžáky, s atraktivním designem a výjimečnými jízdními vlastnostmi jak pro závodníky, tak i pro ostatní lyžaře včetně dětí.

Rossignol

V roce 1907 se zrodila legenda mezi lyžemi a nejznámější lyžařská značka… Vášnivý nadšenec tehdejšího lyžování, Abel Rossignol, disponoval uměleckým nadáním v opracovávání dřeva a rozhodl se zhotovit si své vlastnoručně vyrobené lyže. První pár vyrobil právě v roce 1907. Již v roce 1937 se Emile Allais s lyžemi Rossignol stává světovým šampiónem. Roku 1956 byla tato francouzská společnost zakoupena Laurentem Box-Vivesem a lyže Rossignol se začaly prodávat po celém světě! Jubilejním rokem se stal rok 2007, kdy společnost Rossignol oslavila své 100. narozeniny.

Salomon

Salomon je francouzská firma se sídlem v Metz-Tessy vyrábějící sportovní vybavení zejména pro lyžování. Je vlastněna finským konglomerátemAmer Sports[1], pod něhož spadají i firmy Wilson Sporting Goods (USA), Mavic (Francie), Atomic (Rakousko), Suunto (Finsko), Arc'teryx (Kanada) a další. Byla založena v roce 1947 Françoisem Salomonem a jeho ženou a synem Georgesem. V roce 1997 se stala součástí německého výrobceAdidas. Ten ji v roce 2005 (20. října) prodal finské obchodní skupině Amer Sports za 485 milionů eur.[1][2][3] Salomon byl dlouhou dobu partnerem významného výrobce lyží a lyžařské obuvi Fischer, který využíval jeho vázání Salomon Nordic System (SNS).[4] Fischer pak v roce 2007 podepsal partnerskou smlouvu s norskou firmou Rottefella, což je přímý konkurent Salomonu v sortimentu lyžařských vázání. Systém SNS využívaly k roku 2013 mimo Salomonu ještě značky Hartjes, Sportful, BOTAS, Atomic

ZTljMmFk